Piráty nenávidím a bojím se jich, říká exprezident Václav Klaus | e15.cz

Piráty nenávidím a bojím se jich, říká exprezident Václav Klaus

Video se připravuje ...

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Bývalý prezident Václav Klaus se obává směřování České republiky i světa kolem nás. Stát podle něj není v dobrém stavu a to, co bylo v devadesátých letech vybudováno, by mohlo být ztraceno. V dlouhém rozhovoru kritizuje vznikající vládu, volby pro něj byly neštěstí a naprostá prohra. V ODS teď vidí jen několik tváří, kterým jde o podle něj správné směřování státu. Zmiňuje třeba Jana Skopečka, který se ale prý právě kvůli svým názorům zřejmě ministrem financí nestane. Vysvětluje své obavy ze směřování republiky, Piráty například nenávidí a bojí se jich, ale taky mluví o důvodech vysoké inflace, která tu s námi bude prý ještě velmi dlouho.

Mluvit o epidemii neočkovaných je nehoráznost, je to lež, říká o výroku ministra zdravotnictví Vojtěcha Václav Klaus. Svůj pohled dokládá některými daty. Opatření má za fatální útok na svobodu lidí a to, že ho někdo bude chtít kontrolovat, je pro něj popřením elementárních principů lidské svobodu.

Chtěl jsem prezidenta Zemana povzbudit a ukázat mu, že není kůl v plotě, vysvětluje svou návštěvu v ÚVN  Klaus. Zeman teď podle něj zažívá nejtíživější okamžiky života, je supertěžce nemocný a lidé, kteří ho obletovali, od něj dávají ruce. Útok na prezidenta je podle Klause nespravedlivý, předsedovi Senátu Vystrčilovi a dalším nevěří ani slovo. Kritizuje ale taky Kancelář prezidenta republiky za špatnou komunikaci.

Další díly pořadu Prostor X najdete zde >>>

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery