Manifesto již brzy otevře i na Smíchově | E15.cz

Manifesto již brzy otevře i na Smíchově, spojí odlišné přístupy ke gastronomii

pej

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Gastronomický koncept Manifesto Market, za nímž stojí newyorský architekt Martin Barry, oživí nevyužívaný dvůr budovy Národního domu na Smíchově. Tu vlastní společnost Torino-Praga Invest. První návštěvníky smíchovské Manifesto přivítá v pátek 19. července.  

Manifesto na Smíchově nabídne nejenom fine-dingové specialisty jako Zátiší Group a Sasazu. Na své si tam přijdou i milovníci pouličního jídla  - PokeHaus, The Craft s dosud neuvedenými novinkami či Faency Fries. Pop-up kuchyni si zde otevře také panasijská restaurace Nebu.

Pilsner Urquell vybaví hlavní bar čtyřmi zbrusu novými měděnými tanky na pivo a vedle plzeňského se budou čepovat pivní speciály Vinohradského pivovaru. Ve výběru sládků se budou pravidelně objevovat české mikropivovary, například Matuška. Stejně jako na Florenci, i zde se budou konat hudební večery, letní kino a další zdarma přístupné kulturní akce. 

V prostoru, který vznikl na nevyužívaném dvoře budovy Národního domu na Smíchově,  vznikne mnoho zón k sezení a relaxaci.

Architektonický ateliér Chybík + Krištof druhý dočasný market doladilo mělkou vodní plochou, pochozí palubou a labyrintem květináčů s bambusem, chmelem a kvetoucími popínavkami.

Láká vás provoz vlastního podniku? V manuálu E15 najdete návod, jak na to. Objednávejte zde >>>
Magazín E15 Premium Chceš hospodu?

Otevření Manifesta na Smíchově je prvním krokem expanze newyorského architekta Martina Barryho. Ten usilovně jedná o dalších prostorech, kam by mohl svůj koncept rozšířit. 

Snažíme se inovovat a vyvolat hlubší změnu. Chceme přetvořit nevyužitá místa, přinášet unikátní gastronomické zážitky, zlepšovat kvalitu života ve čtvrti, kde se nacházíme. A také předefinovat retail, jehož tradiční podoba je v podstatě tonoucí odvětví. Hodně jsme se zaměřovali na čísla a data a snažili se podle nich zlepšovat za pochodu, mnohé výsledky jsou pro nás samotné překvapivé," komentuje Martin Barry.

Prohlédněte si vizualizaci nového Manifesta:

Manifesto Smíchov, Martin Barry

Autor: pej

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video