Mladí čeští architekti se zařadili mezi světovou špičku. Vyhráli prestižní ocenění | E15.cz

Mladí čeští architekti se zařadili mezi světovou špičku. Vyhráli prestižní ocenění

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Mladé architektonické studio Chybík+Krištof, které stojí například za realizací Manifesto Marketu na Smíchově nebo vinařstvív Lahofer, získalo ocenění Design Vanguard 2019 pro nejlepší mladé architektonické studio na světě. Jako historicky první Češi a Slováci si prestižní cenu vysloužili za vizionářský způsob práce s architekturou a urbanismem. Podle odborné poroty se tak zařadili mezi „budoucí lídry architektury."

 

Architectural Record je jedním z nejstarších magazínů zabývajících se architekturou a interiérovým designem s historií sahající do roku 1891. Časopis, nepřetržitě vycházející už 128 let, od roku 2000 uděluje ceny mladým a talentovaným architektům a jejich studiím.

Ve své době toto ocenění dokázalo předvídat světový úspěch profesionálům jako Neri & Hu, Michel Rojkind nebo nARCHITECTS, které jste v Praze mohli potkat na mezinárodním festivalu urbanismu a architektury ReSITE. V současnosti má ateliér Chybík+Krištof více než 50 členů mezinárodního týmu v kancelářích v Praze, Brně a Bratislavě. 

Prohlédněte si projekty českého studia:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video