Otestovali jsme nejrychlejší elektromobil světa Porsche Taycan | E15.cz

Otestovali jsme nejrychlejší elektromobil světa. A když Porsche Taycan, tak německá dálnice

Jiří LiebreichJan Novotný

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Taycan je pro značku Porsche nejdůležitějším modelem. Hlavně díky němu má splnit cíl převést do tří let polovinu celkové výroby na elektrické a hybridní pohony.

Rozhodli jsme se vyzkoušet dvě karosářské verze Taycana – nejnovější z řady Sport Turismo i tu klasickou. Sportovní kombík jsme nechali vyniknout na klikatých silničkách podél sardinského pobřeží a druhý Taycan se zahřál bez rychlostního limitu na německé dálnici z Prahy až do domovského Stuttgartu.

Taycan se pyšní několika nej. Především je nejprodávanějším vozem Porsche v Evropě. Čerstvě je však i nejrychlejším sériově vyráběným elektromobilem na světě – nový rekord padl letos v srpnu na Severní smyčce německého závodního okruhu Nürburgring. A také je to pro řadu automobilových novinářů vůbec nejlepší elektrické auto na světě.

Tato výjimečná názorová shoda panovala i na italské Sardinii, kde Porsche připravilo zkušební jízdy s nejnovější karosářskou verzí Sport Turismo, která má protáhlou záď, tedy podstatně větší objem kufru i více místa na zadních sedadlech než klasická verze nebo řada Cross Turismo.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery