Podnikatelský úvěr může e-shop získat i přes platební bránu | E15.cz
e15_logo_Inverzni_barva

Podnikatelský úvěr může obchodník jednoduše získat i přes platební bránu nebo terminál

Firmy dostanou do rukou revoluční nástroj

Pro úvěr už dávno není nutné jít jen do banky. Mezi moderní vychytávky patří nabídka pro obchodníky získat peníze přes platební bránu nebo terminál, a sice na základě automatického vyhodnocení jejich předchozích transakcí.

Je to vlastně logické. Platební služba má informace o peněžních tocích na příjmové straně obchodu a zároveň si dokáže dlužnou částku strhávat rovnou z transakcí. Má i elektronickou platformu pro vyřízení operace bez papírování.

„Kdysi byla jedinou možností bankovní půjčka, podíl tohoto způsobu financování ale například ve Spojených státech v posledních letech klesl na pouhých 20 procent. Ve světě roste obliba podnikatelských úvěrů, které se v porovnání s bankovními produkty vyznačují rychlostí, flexibilitou ve schvalování a snadností splácení,“ uvádí Michal Petrák ze společnosti Comgate. Ta provozuje právě platební brány a půjčky nabízí ve spolupráci se společností Lemonero.

Zatímco banky mohou nabídnout široké portfolio služeb, dlouhou dobu splácení a některé další výhody, půjčka přes platební bránu nabízí hlavně rychlost a jednoduchost. Je dostupná bez složitého dokládání historie účtu nebo zástav nemovitostí. Primárně je určena těm, kteří například narazí na výhodnou nabídku nákupu zásob a potřebují peníze hned. V ideálním případě je mohou dostat na účet během několika hodin.

Konkrétně Comgate a Lemonero nabízí půjčky do výše 1,5 milionu korun. Žádost podává obchodník online a schválení by mělo trvat kolem deseti minut. Pokud si sám neurčí kratší dobu, trvá splácení 12 měsíců. Sjednat ale lze i tři nebo šest měsíců. Poplatek je stanoven na 2,97 procenta u tříměsíčního úvěru, 5,94 procenta u šestiměsíčního a 11,88 procenta za úvěr se splatností 12 měsíců.