Ruská vojska pronikla do ukrajinského Charkova. Ve městě se odehrávají pouliční boje | e15.cz

Ruská vojska pronikla do ukrajinského Charkova. Ve městě se odehrávají pouliční boje

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ruským vojákům se podařilo proniknout do ukrajinského města Charkov. Na sociálních sítích o tom ráno informoval poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Heraščenko, kterého citovala agentura Reuters. Podle ukrajinské agentury Unian se ve městě odehrávají pouliční boje.

Podle Heraščenka byla technika ruské armády viděna v ulicích Charkova na severovýchodě Ukrajiny. Video, které Heraščenko zveřejnil, ukazuje několik lehkých vojenských vozů následovaných nákladními automobily, které se pohybují po jedné z ulic. Na jiných záběrech jedno z ruských vozidel hoří.

Regionální guvernér Oleh Sinegubov na twitteru uvedl, že ukrajinské síly v Charkově bojují proti ruským vojákům. „Lehká vojenská vozidla ruského nepřítele pronikla do Charkova, včetně centra města,“ uvedl Sinegubov. „Ukrajinské ozbrojené síly nepřítele ničí. Žádáme civilisty, aby nevycházeli ven,“ doplnil.

Ukrajinská armáda v noci oznámila, že u města byl zastaven těžký ruský útok. Podle Unian při bojích v okolí Charkova vzplál plynovod, který byl vyhozen do povětří ruskými vojáky

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery