Akcie Applu prudce padají, stahují sebou americké akciové trhy. Hodnota gigantu spadla o stovky miliard | E15.cz

Akcie Applu prudce padají, stahují sebou americké akciové trhy. Hodnota gigantu spadla o stovky miliard

Apple
Apple
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Akcie technologického gigantu Apple výrazně oslabují a stahují dolů americké akciové trhy. Reagují tak na zhoršení prognóz dvou dodavatelů. Cena akcií Applu ztrácejí přes čtyři procenta, což snižuje tržní hodnotu podniku o více než 40 miliard dolarů (923 miliard korun), píše server BBC.

K poklesu společnosti Apple se připojily také další technologické firmy. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků včetně Applu, vykazoval krátce po 20:00 SEČ pokles o zhruba 1,6 procenta. Index technologického trhu Nasdaq Composite ztrácel dokonce více než dvě procenta.

"Apple ukazuje směr," uvedl analytik Randy Frederick ze společnosti Schwab. "Vždy, když se zdá, že má Apple z jakéhokoli důvodu potíže, panuje pocit, že to bude mít dopad také na další technologické podniky," dodal.

Akcie Applu zamířily dolů poté, co firmy Lumentum Holdings a Japan Display zhoršily své výhledy. Oba podniky dodávají firmě Apple součástky pro její telefony iPhone. Společnost Lumentum uvedla, že ji jeden z hlavních zákazníků požádal o snížení dodávek. Neupřesnila nicméně, zda je tímto zákazníkem právě Apple.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.