Amazon zažil rekordní vánoční sezónu, v rámci Prime dodal miliardu produktů

Amazon otevřel v Dobrovízi železniční stanici

Amazon otevřel v Dobrovízi železniční stanici Zdroj: ČTK

Amazon
Nová zastávka Amazon-Dobrovíz
Nová zastávka Amazon-Dobrovíz
Nová zastávka Amazon-Dobrovíz
Nová zastávka Amazon-Dobrovíz
13
Fotogalerie

Americký internetový obchod Amazon letos zažil svou dosud nejlepší vánoční sezonu. Uvedla to dnes firma s tím, že v rámci svého věrnostního programu Prime dodala zákazníkům po celém světě více než miliardu produktů.

Žebříčku nejprodávanějších výrobků podle firmy vévodily její chytré reproduktory Amazon Echo a Echo Dot s hlasovou asistentkou Alexa.

Mezi další prodejní hity na Amazonu patřily například souprava pro virtuální realitu Gear VR, film Hledá se Dory či videohry Pokémon Sun a Pokémon Moon, napsala agentura Reuters.

Téměř tři čtvrtiny zákazníků Amazonu během vánoční sezony nakupovaly prostřednictvím mobilních zařízení. Nejrušnějším dnem byl pro Amazon 19. prosinec.

"Zákazníci využívající službu Prime utrácejí dvakrát tolik co ostatní zákazníci Amazonu a pomáhají zajistit prudký růst tržeb," uvedla výzkumná společnost Retail Metrics. Amazon Prime je služba, v rámci které získají zákazníci za paušální poplatek dopravu zdarma a další výhody.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. V Dobrovízi u Prahy loni otevřel své první distribuční centrum v České republice.