Americký index S&P 500 pokořil rekord. Kapitán ztroskotaného tankeru je za mřížemi | E15.cz

Americký index S&P 500 pokořil rekord. Kapitán ztroskotaného tankeru je za mřížemi

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, luk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout. 

Americké akcie zpátky na vrcholu

Jen 126 obchodních dní stačilo nejdůležitějšímu americkému akciovému indexu S&P 500, aby se zcela zotavil z poklesu, který způsobila globální pandemie koronaviru. Pomohl mu především růst akcií technologických firem, jako je Netflix či Amazon. Index tak překonal své letošní maximum z února a dosáhl na rekordní hodnotu 3389,77.     

Joe Biden oficiálním kandidátem

Je to definitivní. V listopadových prezidentských volbách v USA se v boji o křeslo nejmocnějšího muže světa postaví Donaldu Trumpovi bývalý viceprezident Joe Biden. Sjezd americké Demokratické strany dnes ráno oficiálně jmenoval sedmasedmdesátiletého politika svým kandidátem. Trump bude oficiálně jmenován kandidátem Republikánů příští týden.  

Němci jsou bez práce

Počet zaměstnaných Němců se ve druhém kvartálu roku 2020 snížil kvůli antikoronavirovým opatřením oproti předchozímu čtvrtletí o 1,4 procenta na 44,7 milionu osob. Podle německého statistického úřadu jde o vůbec největší pokles zaměstnanosti od znovusjednocení Německa v roce 1990.  

Mauricius dopadl kapitána tankeru

Mauricijská policie zatkla kapitána japonské nákladní lodi, která na konci července havarovala u břehů ostrovního státu v Indickém oceánu. Z rozlomeného tankeru uniklo více než 1000 tun paliva a způsobil tak nejhorší ekologickou havárii v mauricijských dějinách. Kapitán Sunil Kumar Nandeshwar a další člen posádky jsou nyní ve vazbě a bylo jim odepřeno propuštění na kauci.

Autor: Bloomberg, luk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video