Americký ministr obrany: KLDR je pro USA vážnou hrozbou. Armáda prý jakoukoliv raketu sestřelí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Americký ministr obrany: KLDR je pro USA vážnou hrozbou. Armáda prý jakoukoliv raketu sestřelí

Americký ministr obrany: KLDR je pro USA vážnou hrozbou. Armáda prý jakoukoliv raketu sestřelí
Kim opět provokuje, znovu KLDR odpálila rakety na východ od země. Ty dopadly po 500 kilometrech do moře...
• 
ZDROJ: ČTK, Reuters

ČTK

Jaderné a raketové ambice KLDR jsou vážnou bezpečnostní hrozbou pro Spojené státy. Prohlásil to americký ministr obrany Ash Carter s tím, že pokud severokorejská balistická střela jakkoli ohrozí území USA či jejich spojenců, americká armáda ji sestřelí.

Ash prohlášení učinil jen několik hodin poté, co dnes Pchjongjang oznámil, že je připraven na rozkaz vůdce Kim Čong-una provést zkoušku mezikontinentální balistické střely kdykoli a z jakéhokoli místa. Severokorejské ministerstvo zahraničí rovněž obvinilo Washington, že právě americká nepřátelská politika je příčinou zbrojního vývoje v KLDR.

Kim Čong-un v novoročním projevu uvedl, že země dospěla do závěrečné fáze vývoje mezikontinentální balistické rakety a nachází se před její zkouškou. USA se však nedomnívají, že KLDR učinila takový pokrok, aby dokázala střelu osadit jadernou hlavicí. Washington rovněž ujistil, že americká protiraketová obrana ochrání nejen území USA, ale i spojenců.

FBI a CIA: Hackerské útoky na USA nařídil Putin. Chtěl pošpinit Clintonovou

Raketové testy KLDR, stejně jako jaderné zkoušky, porušují rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Jaderný test, který KLDR provedla loni v září, byl pátý v pořadí a z dosud provedených jaderných zkoušek největší.

OSN kvůli jaderným a raketovým testům uvalila na Severní Koreu v roce 2006 sankce. Byly několikrát zpřísněny, ale Pchjongjang od svého kontroverzního zbrojního programu neustoupil.

První američtí vojáci z plánovaných čtyř tisíc přistáli v Polsku, čeká se na 87 tanků
Trumpovo dejà vu. Jeho mluvčí je prý výrazná podvodnice

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!