Atentátníci z Bruselu prý sledovali šéfa jaderného výzkumu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Atentátníci z Bruselu prý sledovali šéfa jaderného výzkumu

Atentátníci z Bruselu prý sledovali šéfa jaderného výzkumu
Pietní místo před burzovním palácem v centru Bruselu
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Bratři Khalid a Brahim El Bakraouiovi, kteří se v úterý odpálili na letišti a v metru v Bruselu, sledovali šéfa belgického střediska pro výzkum jaderné energetiky (SCK/CEN). S odvoláním na své informace to tvrdí belgický deník La Dernière Heure. Zmíněného ředitele, o kterého se zajímali krátce po loňských listopadových teroristických atentátech v Paříži, natáčeli skrytou kamerou.

Příslušné záběry, na kterých je zachycen průřez ředitelovým dnem, nalezli policisté při jedné z razií. Záznam má podle deníku deset hodin. Ačkoli představitel SCK/CEN, které sídli v severobelgickém městě Mol, není v přímém spojení s žádnou atomovou elektrárnou, je podle belgické federální agentury pro bezpečnost jaderných provozů AFCN případná existence takového videa vysoce citlivá.

Brahim El Bakraoui se odpálil na letišti, jeho bratr Khalid v metru, uvedla ve středu belgická prokuratura. Druhý atentátník, který se s Brahimem odpálil v letištní hale, byl podle belgického listu De Standaard Najim Laachraoui, o němž se dosud soudilo, že je na útěku. Neznámá je pak identita třetího útočníka, který z letiště utekl. Při útocích zahynulo 31 lidí a dalších zhruba 260 utrpělo zranění.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!