Babišova bratra čeká soud, pokusil se prý podvést slovenský ČEZ | E15.cz

Babišova bratra čeká soud, pokusil se prý podvést slovenský ČEZ

Alexander Babiš (vpravo)
Alexander Babiš (vpravo)
• 
ZDROJ: Archiv/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladší bratr vicepremiéra Andreje Babiše čelí na Slovensku obžalobě v souvislosti s údajným podvodem, který poškodil energetickou společnost ČEZ Slovensko.

Informoval o tom server Neovlivní.cz, podle něhož jde v kauze o čtyři roky starý případ údajně nesplacené pohledávky ve výši téměř 200 tisíc eur (5,4 milionu korun), kterou firma zastupovaná Alexanderem Babišem prodala dál. Sám Alexander Babiš na informaci nereagoval.

ČEZ Slovensko je dceřinou firmou české elektrárenské společnosti ČEZ. Ta spadá pod rezort ministra financí Andreje Babiše.

Sourozenec českého ministra financí byl podle slovenského časopisu Plus 7 dní v roce 2011 zástupcem nitranské společnosti CTHS, která tehdy převzala většinu ve sklářském podniku Slovglass Poltár. S majoritou získala i pohledávku ČEZ na 195 250 eur, kterou však společnost neuhradila a následně prodala dál.

Slovenská prokuratura kvůli tomu Babiše spolu s dalším člověkem obžalovala z podvodu. V případě prokázání viny mu podle slovenského listu hrozí až 15 let vězení.

Opravdové Palermo

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video