Banka Morgan Stanley díky obchodování výrazně zvýšila zisk | E15.cz

Banka Morgan Stanley dosáhla v posledním čtvrtletí druhého nejlepšího zisku v historii

ČTK

Americká investiční banka Morgan Stanley zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 26 procent na 2,6 miliardy dolarů (60,7 miliardy korun). Překonala tak odhady analytiků, k čemuž jí pomohl zejména vyšší zájem o obchody na burze v důsledku větší cenové kolísavosti vyvolané pandemií.

Zisk na akcii vystoupil na 1,66 z 1,27 dolaru před rokem. Analytici v anketě společnosti Refinitiv čekali zisk 1,28 dolaru na akcii.

Výnosy z obchodů na burze vzrostly ve třetím čtvrtletí o 22 procent a firmě podle agentury Bloomberg pomohly k druhému nejlepšímu zisku v historii.

Banka tak má za sebou podobně příznivé čtvrtletí jako její hlavní konkurent Goldman Sachs. Pro něj byl uplynulý kvartál z několika hledisek nejlepší za deset let. Díky výsledkům v obchodování s cennými papíry zisk téměř zdvojnásobil na 3,5 miliardy dolarů.

Zisky z burzovních obchodů vynesly pěti největším americkým investičním bankám 23,3 miliardy dolarů. To je více, než se čekalo, a finančním domům to pomůže dorovnat úvěrové ztráty a další negativní dopady pandemie, uvedl Bloomberg.

Autor: ČTK
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!