Brazilský parlament obsadili demonstranti. Nechceme komunismus, křičeli | E15.cz

Brazilský parlament obsadili demonstranti. Nechceme komunismus, křičeli

ČTK

Do brazilského parlamentu v hlavním městě Brasilii dnes pronikla skupina asi 60 protivládních demonstrantů. Dostali se až do jednacího sálu, kde podle informací brazilského deníku Globo vykřikovali protikorupční hesla, kritizovali poslance za to, že v zemi zavádějí komunismus, a vyzývali k vojenskému zásahu.

Demonstranti obsadili místa v čele sálu, kde sedává předseda parlamentu a další představitelé dolní komory a odmítali odejít. Nereagovali na výzvy bezpečnostní služby a u předsednických lavic tak došlo ke strkanici. Jeden z účastníků protestu na členy ochranky plival.

Volkswagen prý umožnil mučení zaměstnanců v éře diktatury v Brazílii. Nechá to prověřit.

Deník Globo uvedl, že protestující vyzývali k vojenskému zásahu, protože poslanci prý v Brazílii zavádějí komunistické pořádky. Nesouhlasí ani se změnami v protikorupčních zákonech. Přednesli také manifest, v němž kritizovali "superplaty" státních úředníků nebo vzdělávání "plné ideologie".

NA ZÁBĚRY Z DEMONSTRACÍ SE PODÍVEJTE V NÁSLEDUJÍCÍ FOTOGALERII: 

Konflikt přišli řešit i poslanci. Snažili se demonstranty přesvědčit, aby ze sálu odešli. Jeden ze zákonodárců výtržníky kritizoval za volání po vojenském zásahu a prohlásil, že nerespektují demokracii.

Zatím není jasné, jak protest dopadl a zda jeho účastníky čeká nějaký postih.

Káva zdražuje. Ceny ženou nahoru sucha v Brazílii, ale i vysoká spotřeba

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!