Británie upravuje strategii brexitu, bude zřejmě žádat přechodné období | E15.cz

Británie upravuje strategii brexitu, bude zřejmě žádat přechodné období

Británie upravuje strategii brexitu, bude zřejmě žádat přechodné období
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Vláda britské premiérky Theresy Mayové je stále víc přesvědčena, že součástí odchodu země z Evropské unie by mělo být přechodné období. V Londýně to řekl britský ministr financí Philip Hammond. Další kolo jednání mezi Londýnem a Bruselem o brexitu začne v belgické metropoli v pondělí.

"Před pěti týdny byla myšlenka přechodného období nová. Teď zjišťujeme, že spousta lidí kolem vládního stolu souhlasí s tím, že nějaké přechodné období bude," konstatoval ministr v rozhovoru pro BBC. "Vláda se sjednocuje na stanovisku, které maximalizuje naše vyjednávací nástroje tak, abychom pro Británii vyjednali co nejlepší podmínky," dodal Hammond.

Délka přechodného období bude podle Hammonda záviset na tom, jak dlouho bude trvat vytváření nového systému daní a migrace. Mělo by to ale být pevně dohodnuté období, které bude přinejmenším dvouleté, prohlásil ministr financí.

V pondělí vyjednávači EU a Británie v Bruselu zahájí týden dalších jednání o podmínkách brexitu. Půjde především o otázky migrace a volného pohybu osob, hranic mezi britským Severním Irskem a unijní Irskou republikou a výše britských závazků vůči unijnímu rozpočtu.

Zavedením trestu smrti si Turecko definitivně zavře dveře do EU, vzkázal Juncker Ankaře
Češi pod palbou moldavského politika: OHL ŽS nestihla opravit klíčovou spojnici do Unie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!