Brusel rozšířil sankční seznam, přidal 13 separatistů a pět firem | E15.cz

Brusel rozšířil sankční seznam, přidal 13 separatistů a pět firem

Brusel rozšířil sankční seznam, přidal 13 separatistů a pět firem
Evropská unie, Brusel.
• 
ZDROJ: Jan Sedlák

ČTK

Evropská unie v nejbližších dnech o 13 separatistů z východu Ukrajiny a o pět firem rozšíří seznam osob a podniků, kterým kvůli ukrajinské krizi zmrazila majetek a zakázala vstup na unijní území. Shodli se na tom diplomaté unijní osmadvacítky.

Konkrétní jména budou známá zřejmě v sobotu poté, co budou zveřejněna v oficiálním unijním věstníku. O rozšíření seznamu subjektů, které svým konáním narušují územní celistvost Ukrajiny, požádali před deseti dny ministři zahraničí EU. Na seznamu je v současnosti 119 lidí a 23 firem.

Evropská unie pokládá za nelegální a nelegitimní volby, které se v separatisty ovládaných oblastech uskutečnily 2. listopadu.

Ministři zahraničí unie ale na svém posledním bruselském jednání nijak nezměnili podobu ekonomických sankcí, které unie kvůli Ukrajině uvalila na Rusko. O případné změně v této oblasti budou diskutovat až lídři zemí evropské osmadvacítky na prosincovém summitu unie. EU zdůrazňuje, že sankce nejsou cílem samy o sobě, ale mají podpořit diplomatické snahy bloku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!