Bývalý britský vicepremiér Clegg nastupuje do Facebooku, řešit bude globální strategie | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Bývalý britský vicepremiér Clegg nastupuje do Facebooku, řešit bude globální strategie

Bývalý britský vicepremiér Clegg nastupuje do Facebooku, řešit bude globální strategie
Nový britský premiér David Cameron (vlevo) a vicepremiér Nick Clegg
• 
ZDROJ: EPA

ČTK

Bývalý britský vicepremiér Nick Clegg bude ředitelem týmu, který má ve společnosti Facebook na starosti globální záležitosti a komunikaci. Napsal to dnes britský list Financial Times (FT), Clegg ani Facebook to zatím nepotvrdili. Liberální demokrat Clegg byl v letech 2010 až 2015 místopředsedou vlády premiéra Davida Camerona. Do loňských voleb byl poslancem britského parlamentu.

Jednapadesátiletý Clegg nahradí ve funkci dosavadního ředitele týmu pro globální záležitosti a komunikaci Elliota Schrageho, který letos v červnu oznámil, že ze společnosti Facebook hodlá po deseti letech odejít. Podle zpravodajské stanice BBC se na Cleggově náboru podílel přímo zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg a jeho provozní ředitelka Sheryl Sandbergová.

Clegg do nové funkce přichází v době, kdy Facebook čelí problémům v oblasti ochrany dat i hrozbě větší regulace. S pomocí Clegga, který pracoval také pro Evropskou komisi, chce Facebook zlepšit mimo jiné svou pozici v Bruselu, uvádí FT. Clegg podle něj začne pro Facebook pracovat již v pondělí, nejprve z Londýna. Trvale se do centrály společnosti v Kalifornii přesune v lednu.

Clegg byl v letech 2007 až 2015 předsedou Liberálních demokratů, kteří v roce 2010 vytvořili koaliční vládu s Konzervativní stranou Davida Camerona. V loňských parlamentních volbách se Clegg už do britského parlamentu nedostal.

Facebook upřesnil čísla. Hackeři se dostali k 29 milionům účtů
Třetina nabídky Netflixu či Amazonu musí být evropská, požadují europoslanci

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!