Carlos Ghosn byl v Japonsku znovu zatčen, bývalý šéf Nissanu čelí novým podezřením | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Carlos Ghosn byl v Japonsku znovu zatčen, bývalý šéf Nissanu čelí novým podezřením

ČTK

Japonská prokuratura nechala znovu, už počtvrté zatknout bývalého šéfa japonské automobilky Nissan Motor Carlose Ghosna na základě nových podezření z finančních deliktů. Podle televize NHK odvedla policie Ghosna z jeho tokijského domu k výslechu.

Podle agentury AP je Ghosn podezřelý v kauze peněz poukázaných sesterskou společností Renault jisté dealerské firmě v Ománu, z nichž část měla být určena k pokrytí jeho osobních potřeb.

Ghosn byl poprvé zatčen loni v listopadu, v prosinci byl zadržen ještě dvakrát. Čelí obviněním, že využíval firemní peníze pro vlastní účely a že podhodnocoval osobní příjmy ve finančních výkazech. Vazba mu byla několikrát prodloužena a termín začátku procesu stále nebyl stanoven. Minulý měsíc byl propuštěn na kauci devět milionů dolarů (přes 200 milionů korun).

Konkurence pro Teslu. Na trh přichází švédský elektromobil

Čtyřiašedesátiletý manažer veškerá provinění popírá. Tvrdí, že je nevinen a že je odhodlán se bránit ve spravedlivém procesu proti vzneseným nespravedlivým a nepodloženým nařčením. Obvinění z finančních deliktů je prý důsledkem „komplotu a zrady“ části vedení Nissanu,

Ghosn je architektem dlouholeté francouzsko-japonské automobilové aliance Renault-Nissan, do které se v roce 2016 zapojila také automobilka Mitsubishi. Po listopadovém zatčení byl postupně odvolán z čela správních rad všech tří členů aliance.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!