Trump: Cla na německé automobily snad nebudou zapotřebí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Cla na německé automobily snad nebudou zapotřebí, řekl Trump po jednání s Merkelovou

ČTK

Americký prezident Donald Trump doufá, že nebude muset zvažovat zavedení nových cel na německé automobily. Trump to řekl po setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou na summitu skupiny vyspělých ekonomik G7 na jihu Francie. Dodal, že spolu hovořili mimo jiné o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Evropskou unií.

Merkelová po setkání uvedla, že hodlá usilovat o co nejrychlejší dosažení obchodní dohody mezi EU a USA. Dodala, že by ji potěšila rovněž obchodní dohoda mezi USA a Čínou.

Washington a Peking minulý týden vystupňovaly svůj obchodní konflikt ohlášením nových cel, dnes však daly obě strany najevo ochotu k jednání. Trump navíc později na otázku, zda by mohl odložit plánovaná cla na čínské zboží, odpověděl, že všechno je možné.

Trump v květnu prohlásil, že část dovozu aut a automobilových součástek představuje hrozbu pro národní bezpečnost USA. Rozhodnutí o možném zavedení dodatečných cel však odložil o šest měsíců, aby tak zajistil více času pro obchodní rozhovory s EU a s Japonskem. Evropská komise minulý měsíc uvedla, že EU je připravena uvalit odvetná cla na americké zboží v hodnotě 35 miliard eur (zhruba 900 miliard korun), pokud USA nová cla na evropské automobily zavedou.

Páteční výplach akcií bude pokračovat. Trump se chytá do vlastní pasti, říká ekonom
Státy G7 mohou pomoci zemím Amazonie, nabízí Macron

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!