Trump: Cla na německé automobily snad nebudou zapotřebí | E15.cz

Cla na německé automobily snad nebudou zapotřebí, řekl Trump po jednání s Merkelovou

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký prezident Donald Trump doufá, že nebude muset zvažovat zavedení nových cel na německé automobily. Trump to řekl po setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou na summitu skupiny vyspělých ekonomik G7 na jihu Francie. Dodal, že spolu hovořili mimo jiné o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Evropskou unií.

Merkelová po setkání uvedla, že hodlá usilovat o co nejrychlejší dosažení obchodní dohody mezi EU a USA. Dodala, že by ji potěšila rovněž obchodní dohoda mezi USA a Čínou.

Washington a Peking minulý týden vystupňovaly svůj obchodní konflikt ohlášením nových cel, dnes však daly obě strany najevo ochotu k jednání. Trump navíc později na otázku, zda by mohl odložit plánovaná cla na čínské zboží, odpověděl, že všechno je možné.

Trump v květnu prohlásil, že část dovozu aut a automobilových součástek představuje hrozbu pro národní bezpečnost USA. Rozhodnutí o možném zavedení dodatečných cel však odložil o šest měsíců, aby tak zajistil více času pro obchodní rozhovory s EU a s Japonskem. Evropská komise minulý měsíc uvedla, že EU je připravena uvalit odvetná cla na americké zboží v hodnotě 35 miliard eur (zhruba 900 miliard korun), pokud USA nová cla na evropské automobily zavedou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.