Co způsobilo pád letadla s Alexandrovci? Ruský ministr se k verzi o atentátu nepřiklání | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Co způsobilo pád letadla s Alexandrovci? Ruský ministr se k verzi o atentátu nepřiklání

ČTK

Za nedělní havárií ruského vojenského letadla s 92 lidmi na palubě byla pravděpodobně chyba pilota, případně technická závada. Řekl to dnes ruský ministr dopravy Maxim Sokolov.

 Na palubě byla i část členů slavného Alexandrovova armádního souboru písní a tanců, nehodu nikdo nepřežil. V Rusku byl na dnešek vyhlášen státní smutek k uctění památky obětí.

Některá ruská média bezprostředně po katastrofě začala spekulovat, že za pádem stroje by mohl být teroristický útok. Sokolov v neděli sice prohlásil, že vyšetřovatelé prověřují všechny možnosti, dnes ale řekl, že útok teroristů nepatří k hlavním vyšetřovacím verzím.

Letadlo Tu-154, které směřovalo z Moskvy za ruskými vojáky na leteckou základnu Hmímím v syrské provincii Latákíja, se zřítilo do Černého moře krátce po mezipřistání v Soči. Záchranáři na místě neštěstí pokračují v pátrání po obětech a ve vyprošťování trosek.

V Rusku pořádají skutečné Hunger Games. Drsná hra slibuje i vraždy

Tisková služba ministerstva obrany dnes podle agentury TASS uvedla, že doposud se podařilo najít těla 11 obětí neštěstí. Do pátrání je zapojeno 3500 lidí, včetně 135 potápěčských specialistů, čtyři desítky plavidel, pět vrtulníků, bezpilotní letouny a sedm hlubinných aparátů.

Ministerstvo obrany také vydalo prohlášení, v němž oznámilo, že příbuzní každého vojáka a civilního zaměstnance ministerstva, kteří při neštěstí zahynuli, dostanou odškodné 5,8 milionu rublů (2,5 milionu korun).

Zemřel britský zpěvák George Michael, bylo mu 53 let
Strážnické brambůrky: od bufetu v letním kině po továrnu za čtvrt miliardy
Praha bude mít nový kontejnerový terminál. Postaví ho rakouské státní dráhy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!