Praha bude mít nový kontejnerový terminál. Postaví ho rakouské státní dráhy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Praha bude mít nový kontejnerový terminál. Postaví ho rakouské státní dráhy

Daniel Novák

Daniel Novák

Na rozhraní pražských Malešic, Hrdlořez a Hloubětína vznikne nové kontejnerové překladiště. Postaví ho tam rakouská společnost Rail Cargo Austria, která patří do železničního koncernu ÖBB. Projektantem stavby je česká společnost Sudop Praha, vyplývá z dokumentů předložených k posouzení vlivů stavby na životní prostředí.  

„Nový kontejnerový terminál Praha-Malešice nahradí stávající překladiště, které bylo situováno v prostorech Nákladového nádraží Žižkov. To je v současné době provizorně přesunuto na terminál v Mělníku,“ uvedla společnost Rail Cargo.

Výpomoc v Mělníku označila za dočasnou a kapacitně nevyhovující. Nové malešické překladiště má mimo jiné snížit kamionovou dopravu v centru Prahy.

České dráhy požadují rychlé lokomotivy, nabízejí 1,3 miliardy korun

Překladiště kousek od malešické teplárny může v závislosti na konkrétní zvolené variantě projektu zabrat i více než osmdesát tisíc metrů čtverečních. V současnosti je pozemek využívaný jako orná půda. Vytvoří se tam prostor pro devět set kontejnerů. Obslužné koleje budou mít délku sedm set metrů.

Terminál bude napojený na železnici i kamiónovou dopravu. Nachází se totiž v těsné blízkosti silniční tepny Průmyslová.

„Do prostoru překladiště bude dále zajíždět vlak po novém kolejišti železniční vlečky. Předpokládá se odbavení tří souprav za čtyřiadvacet hodin,“ napsal investor v dokumentech. V případě kamionů se očekává 125 jízd denně v jednom směru.

Solární panely zlevní až o desetinu, Čína rozprodává sklady
Dráhy shánějí deset lokomotiv, které dokážou jet 200 kilometrů v hodině
Amazon v Dobrovízi zažil špičku. Poprvé jede naplno

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!