Další průšvih VW? Firma čelí v Indii obvinění z daňových úniků | E15.cz

Další průšvih VW? Firma čelí v Indii obvinění z daňových úniků

Volkswagen
Volkswagen
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Německý automobilový koncern Volkswagen čelí v Indii obvinění z daňových úniků. Informovala o tom agentura DPA. Podle listu Indian Express se obvinění týká mimo jiné indických aktivit české divize Škoda Auto. Indické úřady prý požadují, aby Volkswagen doplatil na daních 3,23 miliardy rupií (1,2 miliardy korun) a zároveň uhradil pokutu ve stejné výši. Volkswagen se však proti tomuto požadavku hodlá odvolat, píše Indian Express.

Podniky Volkswagenu působící v Indii podle úřadů připravily státní pokladnu o peníze tím, že používaly k výpočtu daně výrobní cenu automobilů místo ceny účtované konečným zákazníkům. Firma nicméně tvrdí, že postupovala v souladu s běžnou praxí v odvětví, píše DPA.

Volkswagen se nyní potýká s rozsáhlým emisním skandálem. Koncern loni v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových automobilů po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál se kromě jiného týká 1,2 milionu vozů divize Škoda Auto.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.