Další skandál Obamovy ochranky: bodyguard obviněn ze sexuálního zločinu | E15.cz

Další skandál Obamovy ochranky: bodyguard obviněn ze sexuálního zločinu

Barack Obama
Barack Obama
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tajná služba Spojených států (USSS), jejímž úkolem je ochrana amerického prezidenta a jeho rodiny, čelí novému skandálu poté, co byl její člen zadržen a obviněn z nabízení sexu nezletilé dívce, které posílal obscénní fotografie a vzkazy. Informovala o tom agentura AP. Pokud soud jeho vinu uzná, hrozí mu až deset let vězení.

Podle vyšetřovatelů si člen ochranky Lee Moore krátil službu v Bílém domě psaním se 14letou dívkou, za kterou se vydával policista pracující v utajení. Poslal jí mimo jiné fotografii svého přirození a také si s ní kvůli sexu domlouval schůzku. Moore podle médií v Bílém domě kontroloval doklady návštěvníků.

Tajná služba se v uplynulých letech potýkala s řadou selhání a skandálů, za což čelila tvrdé kritice. V reakci na selhání loni rezignovala tehdejší šéfka této federální agentury Julia Piersonová.

Nejzávažnější bezpečnostní skandál se stal loni v září, kdy bývalý americký voják Omar Gonzales přelezl plot u Bílého domu a pronikl několik desítek metrů do interiéru sídla amerického prezidenta, než jej zadrželi příslušníci ochranky. Tajná služba se dostala do řečí už v roce 2012, kdy před návštěvou amerického prezidenta Baracka Obamy v Kolumbii trávila zhruba desítka jejích mužských členů večer s najatými prostitutkami.

USSS spadá pod ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Služba byla založena v roce 1865 a má za úkol ochraňovat prezidenta a členy jeho rodiny, viceprezidenta s rodinou, kandidáty na prezidenta a další vysoké vládní činitele s jejich rodinami.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video