Do čela WTO se postaví Brazilec Azevedo | E15.cz

Do čela WTO se postaví Brazilec Azevedo

Nový šéf WTO Roberto Azevedo
Nový šéf WTO Roberto Azevedo
• 
ZDROJ: WTO

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým generálním ředitelem Světové obchodní organizace (WTO) se stal brazilský kariérní diplomat Roberto Azevedo. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na své zdroje v organizaci. Brazilec nahradí Francouze Pascala Lamyho, jenž tuto funkci zastával od září 2005 a skončí letos v srpnu.

V závěrečném duelu tříkolového výběrového řízení 55letý Roberto Azevedo porazil bývalého mexického ministra průmyslu a obchodu Herminia Blanca. Stal se tak od založení WTO v roce 1995 vůbec prvním občanem Latinské Ameriky, který světovou organizaci povede.

WTO je mezivládní organizací, která dohlíží na mezinárodní obchod. Je to nejvyšší orgán k urovnávání sporů mezi obchodními partnery. Organizace zahrnuje 159 členů včetně České republiky a zastřešuje asi 97 procent světového obchodu.

Azevedo má za sebou bohatou diplomatickou kariéru, od roku 2008 j stálým představitelem Brazílie při WTO. Svou zemi zastupoval u OSN, ve Washingtonu či v Montevideu.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.