Do Malajsie přivezli první ostatky obětí havárie letu MH17 | E15.cz

Do Malajsie přivezli první ostatky obětí havárie letu MH17

Vojáci malajsijské armády s ostatky obětí letu MH17
Vojáci malajsijské armády s ostatky obětí letu MH17
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na letišti v malajsijském Kuala Lumpuru dnes přistál letoun s prvními těly a urnami 20 malajsijských cestujících, kteří v polovině července zahynuli při katastrofě Boeingu 777 nad východní Ukrajinou. Vláda dnešek vyhlásila dnem smutku a vyzvala obyvatelstvo k pietní vzpomínce a minutě ticha.

Letoun malajsijských aerolinií dorazil z Amsterodamu, kde byly ostatky naloženy. Z 298 lidí na palubě malajsijského boeingu bylo 43 Malajsijců, 195 cestujících pocházelo z Nizozemska. Letoun byl zasažen střelou země-vzduch odpálenou z míst, která kontrolovali východoukrajinští povstalci.

Vyšetřování katastrofy nebylo uzavřeno, první předběžné výsledky pátrání mají být zveřejněny v září. Zajišťování důkazů na místě pádu letadla museli experti z Nizozemska a Malajsie přerušit, protože v bezprostředním okolí neustávaly boje mezi ukrajinskou armádou a vzbouřenci.

Pozůstatky obětí ležely z téhož důvodu několik dní na místě pádu letadla u ukrajinské obce Hrabove. Postupně pak byly převáženy k identifikaci do Nizozemska.

Na letišti v Kuala Lumpuru přihlíželi pietnímu aktu členové královské rodiny a malajsijské vlády. Přistání přímým přenosem přenášely všechny místní televizní kanály. Ostatky obětí budou postupně předány pozůstalým.

Druhý speciální letoun z Nizozemska očekávají v Malajsii v neděli. Z občanů Malajsie, kteří na palubě boeingu zahynuli, bylo zatím identifikováno 30 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.