Exministr Lipšic opouští KDH, možná založí stranu | E15.cz

Exministr Lipšic opouští KDH, možná založí stranu

Daniel Lipšic
Daniel Lipšic
• 
ZDROJ: ctk

>pap

Share on Facebook Messenger
Ministr vnitra v bývalé slovenské vládě Ivety Radičové Daniel Lipšic ohlásil odchod z Křesťanskodemokratického hnutí (KDH), kde působil 13 let a v současnosti zastával post místopředsedy. Už delší dobu se spekuluje o jeho záměru založit novou stranu. Nyní připustil, že by k tomu mohlo dojít na podzim.

Rozhodnutí populárního politika jasně ilustruje pokračující krizi slovenských pravicových stran. Sám ho zdůvodnil nedostatkem vizí KDH a celkovou špatnou situací opozice.

Předseda partaje Ján Figeľ řekl, že je zklamaný. Zřejmě ale po vystudovaném právníkovi nebude výslovně žádat, aby se vzdal poslaneckého mandátu, i když by to prý na jeho místě učinil. „Mrzí nás, že si Daniel Lipšic zvolil cestu tříštění středopravých stran,“ podotkl.

Exministr, s nímž končí i místopředsedkyně Jana Žitňanská, nyní bude shánět partnery, se kterými by mohl založit stranu. Prý je to ale jen jedna z možností, navíc hovoří spíše o hnutí než o „rigidní politické struktuře“.

Autor: >pap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.