Farage si vsadil na brexit. Risknul tisíc liber

Nigel Farage

Nigel Farage Zdroj: ctk

Vůdce protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage si dnes vsadil 1000 liber (téměř 35 tisíc korun) na to, že Británie po nadcházejícím referendu opustí Evropskou unii.

„Právě jsem se vrátil ze sázkové kanceláře. Vyhrajeme!“ uvedl Farage na sociálních sítích. Měl tak na mysli hlasování 23. června, v němž se Britové budou rozhodovat ohledně setrvání země v evropském bloku. Při současném kurzu by v případě vítězství takzvaného brexitu získal 2500 liber (asi 87 400 korun), uvedla agentura AFP.

Sázková kancelář Ladbrokes odhaduje šance na odchod Británie z EU na 27 procent a šanci 79 procent dává setrvání v unii. Ještě před několika dny to přitom bylo 85 procent. „Trend hraje v náš prospěch a já věřím, že po referendu si půjdu pro výhru,“ uvedl Farage.

Tisíc liber je podle mluvčího Ladbrokes nejvyšší částka vsazená u této agentury na brexit. „Kdo jiný než Farage by ji měl učinit?“ dodal mluvčí na adresu někdejšího makléře z City a současného poslance Evropského parlamentu, známého svými kontroverzními výroky.