Francie mobilizuje tajné služby, teroristické útoky prý vážně hrozí i prezidentským kandidátům | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Francie mobilizuje tajné služby, teroristické útoky prý vážně hrozí i prezidentským kandidátům

ČTK

Tajná služba Francie (DGSI) tento týden varovala hlavní prezidentské kandidáty před vážnou hrozbou útoků na ně a na jejich akce v předvolební kampani. Ministr vnitra Mathias Fekl odmítl tuto informaci komentovat. "Riziko teroristických útoků je maximální a naše služby jsou zmobilizované," prohlásil pouze.

Ministr ujistil, že volby, které se uskuteční příští neděli, budou provázet silná bezpečnostní opatření. V pohotovosti budou v rámci operace Sentinel všechny speciální síly, jimž poskytne podporu také na 10 tisíc příslušníků armády.

Napětí před francouzskými volbami neustále stoupá a podle informací JDD pracovníci tajné služby v posledních dnech upozornili hlavní kandidáty na konkrétní hrozbu, která se týká bezpečnosti jak jich samotných, tak jejich volebních štábů. Policejní složky pověřené jejich ochranou prý už v této souvislosti dostaly podrobné instrukce.

K útoku na autobus v Dortmundu se měla přihlásit krajní pravice, odkazuje na Hitlera

Tato upozornění, která podle listu naznačují "vážnou a bezprostřední" hrozbu, bere pařížská prokuratura pověřená bojem s terorismem velmi vážně. Zahájila kvůli tomu předběžné vyšetřování a odpovídající operace.

"Byli jsme informování o hrozbě vůči Françoisi Fillonovi před několika dny," potvrdila JDD osoba blízká tomuto pravicovému kandidátovi. Podobně se vyjádřilo i blízké okolí centristického kandidáta Emmanuela Macrona, který v předvolebních průzkumech mínění vede společně s nacionalistkou Marine Le Penovou.

Připomeňte si březnovou demonstraci odpůrců Marine Le Penové:
Demonstrace proti Le Penové

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!