Francouzská policie rozehnala protest migrantů u Calais | e15.cz

Francouzská policie rozehnala protest migrantů u Calais

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pomocí slzného plynu a vodních děl rozehnala dnes francouzská policie migranty a další demonstranty, kteří se navzdory zákazu sešli u tábořiště nedaleko města Calais. Shromážděním chtěli vyjádřit protest proti plánovanému uzavření provizorního sídliště migrantů u přístavu na severu Francie.

Zhruba 200 migrantů a 50 jejich stoupenců se sešlo nedaleko tábora, aby protestovali proti životním podmínkám v něm. Podle agentury AFP při střetech protestujících s policií utrpěli lehká zranění tři policisté a také fotograf agentury.

Dalších zhruba 200 lidí, kteří dnes vyrazili v autobusech z Paříže, aby se demonstrace u Calais zúčastnili, policie zastavila na silnici asi 50 kilometrů daleko od přístavního města. Šlo podle ní o "aktivisty krajní levice".

Prezident François Hollande na konci září oznámil, že Francie do konce roku tábořiště u Calais zcela zruší a tamní migranty přemístí do různých středisek nebo je deportuje.

V tábořišti u Calais žije sedm tisíc až 10 tisíc migrantů ze zemí Blízkého východu a Afriky, kteří se odtud snaží dostat za vidinou lepšího života v Británii. Polovina tábora byla zrušena už v březnu, ale jeho populace od té doby vzrostla na dvojnásobek.

Přítomnost migrantů u města Calais a v blízkosti vjezdu do tunelu pod Lamanšským průlivem vedla v minulosti k řadě protestů místních obyvatel i řidičů kamionů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video