Italský apel na Německo: Eurobondy jsou jediným řešením krize | E15.cz

Italský apel na Německo: Eurobondy jsou jediným řešením krize

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Vydávání společných dluhopisů je jediným způsobem, jak vyřešit dluhovou krizi v eurozóně, a je pouze otázkou času, kdy bude zavedeno. Uvedl to dnes italský ministr hospodářství a financí Giulio Tremonti.

„Eurobondy jsou silná myšlenka, která musí být zavedena,“ řekl Tremonti, který je dlouhodobým zastáncem společných dluhopisů členských zemí eurozóny.

Proti této myšlence se však staví Německo, podle kterého by eurobondy snížily motivaci fiskálně nedisciplinovaných zemí k napravování stavu veřejných financí.

Tremonti označil kritiku společných dluhopisů za „bizarní“. Podle něj představují způsob, jak zlepšit stav veřejných financí a současně podpořit hospodářský růst. „Eurobondy jsou jediným způsobem, jak investovat do naší budoucnosti,“ řekl ministr.

Tremonti rovněž vyzval Německo, aby projevilo solidaritu a přijalo „strategickou vizi budoucnosti“, místo aby se soustředilo na své krátkodobé zájmy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.