Kreml prý není v žádném kontaktu s Trumpovým štábem | E15.cz

Kreml prý není v žádném kontaktu s Trumpovým štábem

ČTK

Kancelář ruského prezidenta Vladimira Putina není v žádném kontaktu se štábem nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Na tiskové konferenci v Moskvě to dnes prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Osazenstvo Kremlu podle Peskova nebude sledovat ani dnešní hlasování volitelů, kteří mají o osobě budoucího prezidenta USA formálně rozhodnout. Na něco takového prý v Moskvě není čas. Jakmile ale zpráva o výsledku dorazí, poradci prezidenta si "novinku odškrtnou".

Náměstek šéfa ruské diplomacie Sergej Rjabkov v listopadu prohlásil, že Rusko během kampaně před americkými prezidentskými volbami navázalo styky s Trumpovým štábem a bude v kontaktech pokračovat i po volbách. "Ano, kontakty byly," řekl agentuře Interfax Rjabkov. "Neříkám, že se všemi (členy Trumpova štábu), ale kontakty s celou řadou z nich udržovali ruští představitelé," konstatoval dva dny po amerických volbách.

Kremelský poradce Ušakov: Tillersona zná v Moskvě každý

Po Trumpově vítězství navštívili Moskvu dva Američané, jimž média připisovala funkci emisarů nové americké vlády. Měsíc po volbách přijel do Ruska Carter Page, který v týmu Donalda Trumpa pracoval jistou dobu jako zahraničněpolitický poradce. V minulých dnech přijel do Moskvy Jack Kingston, který dříve také působil v Trumpově štábu. Ruské ministerstvo zahraničí ale jakékoli kontakty s oběma muži popřelo.

Obama pohrozil Rusům odplatou za hackerské útoky

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!