Las Vegas míří na sportovní mapu světa, po NHL získá i formuli 1 | E15.cz

Las Vegas míří na sportovní mapu světa, po NHL získá i formuli 1

T-Mobile Arena v Las Vegas
T-Mobile Arena v Las Vegas
• 
ZDROJ: T-Mobile Arena

Martina Peřinková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Las Vegas už nebude pouze městem zábavy a hazardu, ale stane se důležitou součástí sportovního dění. Bude se zde hrát hokejová NHL a také se ve městě uskuteční závody formule 1.

Kanadsko-americká NHL expandovala naposledy v roce 2000, kdy řady týmů rozšířily Minnesota a Columbus. Zatímco obě mužstva zaplatila před 16 lety vstupní poplatek 80 milionů dolarů, Las Vegas musí uhradit už 500 milionů dolarů.

Ve městě již stojí hokejová hala, kterou postavil soukromý investor. Firmy MGM Resorts International a Anschutz Entertainment Group, které stavbu stadionu financovaly, jsou mimo jiné vlastníky celku Los Angeles Kings, dalšího účastníka zámořské hokejové soutěže. Kapacita arény je 17 500 míst a podle majitele lasvegaského celku Billa Foleyho je rezervováno již 14 500 permanentních vstupenek.

Klub by měl do soutěže vstoupit v sezoně 2017/2018 a bude jejím 31. účastníkem. Oficiální oznámení o vstupu Las Vegas do NHL proběhne příští týden ve středu. Las Vegas dostalo přednost před dalším uchazečem, kterým je Quebec.

Velké plány

Město rovněž oživilo plány na uskutečnění velké ceny formule 1 na městském okruhu v Las Vegas. Promotér seriálu Bernie Ecclestone plánuje závod v ulicích Las Vegas již několik let, teprve nyní se ale podařilo sehnat investora, který poskytne potřebných 140 milionů dolarů.

Za projektem stojí podnikatel Farid Shidfar a jeho společnost P2M Motorsports. Shidfar oznámil, že na projektu spolupracuje s čínským investorem. První závod by se měl v Las Vegas uskutečnit v roce 2018, vyloučen ale není ani start už příští rok.

Kromě NHL bude expandovat také fotbalová liga MLS. Ze 24 týmů se od sezony 2017 nebo 2018 rozšíří na 28. Jedním z kandidátů bylo i Las Vegas, ale vedení soutěže město ze seznamu kandidátů pro tyto roky vyřadilo.

Autor: Martina Peřinková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video