Letouny intenzivně bombardovaly povstalecké části Halabu, 45 mrtvých | E15.cz

Letouny intenzivně bombardovaly povstalecké části Halabu, 45 mrtvých

Protivládní síly v Halabu
Protivládní síly v Halabu
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Při nočním bombardování povstaleckých oblastí na východě Halabu zahynulo 45 lidí, řekl ředitel halabské nemocnice Al-Kuds Hamza Chatíb. Vojenské letouny podnikly v oblasti během noci vůbec nejintenzivnější nálety za poslední měsíce.

„Neexistuje zbraň, kterou by nepoužili,“ uvedl jeden z představitelů povstalecké skupiny Fastakim, které ve městě působí. Podle jiného z rebelů byly při útoku nasazeny i zápalné bomby. „Jde o nátlak na opozici. Rusové jen chtějí, abychom se vzdali. Žádné jiné řešení nemají,“ dodal zástupce povstalců.

Americký ministr zahraničí John Kerry ve středu žádal, aby Rusko a syrská vláda zastavily lety nad syrskou válečnou zónou. Jde podle něj o poslední šanci, jak se pokusit zachránit příměří, které v zemi platilo do nedělní půlnoci.

Rusko a USA vyjednaly 9. září pro Sýrii příměří, ale syrská armáda v pondělí večer oznámila, že klid zbraní skončil. Téměř okamžitě byly obnoveny útoky na Halab, v jeho východní části ovládané opozicí v noci na středu napočítali svědci 100 výbuchů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.