Máte důvod k obavám, varoval Estonsko a Lotyšsko Putinův poradce | E15.cz

Máte důvod k obavám, varoval Estonsko a Lotyšsko Putinův poradce

Přední poradce ruského prezidenta Sergej Markov
Přední poradce ruského prezidenta Sergej Markov
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Estonsko a Lotyšsko se mají obávat Ruska. Na adresu těchto dvou členských státu Evropské unie to ve švédské televizi SVT prohlásil poradce ruského prezidenta Vladimira Putina Sergej Markov. Důvodem má být útlak ruského obyvatelstva.

Po ruské anexi Krymu a násilí na východě Ukrajiny roste v mnoha zemích sousedících s Ruskem znepokojení. Mnozí v pobaltských republikách by rádi věděli, jaké jsou další záměry Moskvy. Markov dal najevo, že by neměl potíže s tím vyvolat v Pobaltí nepokoje.

Švédsko strach mít nemusí, řekl zpravodajům televize, s nimiž se setkal v Moskvě. Estonsko a Lotyšsko ale podle Markova důvod bát se mají kvůli údajně represivnímu přístupu vůči ruské menšině. „Jestli dojde k velké válce, je možné, že z těchto zemí nezbude nic,“ uvedl Putinův poradce.

V rozhovoru se Markov rovněž vyslovil k situaci na Ukrajině. Anexi Krymu přitom označil za „sebeobranu proti nepřátelskému světu plnému rusofobie“.

„Problémem je rusofobie vládnoucí elity na Západě. Rusofobie je rasismus vůči Rusku. Zastavte ve svých zemích rusofobii a pak se vám bude mnohem snáze žít,“ řekl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video