Merkelová: Vždy jsme prosazovali setrvání Řecka v eurozóně | E15.cz

Merkelová: Vždy jsme prosazovali setrvání Řecka v eurozóně

Angela Merkelová
Angela Merkelová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá vláda vždy usilovala o to, aby Řecko zůstalo v eurozóně. Po dnešní schůzce s britským premiérem Davidem Cameronem to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová, jež odmítá spekulace ohledně možného odchodu Řeků od jednotné evropské měny. Britsko-německý summit byl poznamenán dnešním teroristickým útokem na pařížské sídlo satirického týdeníku Charlie Hebdo, při kterém zahynulo 12 lidí; oba státníci atentát odmítli jako nepřijatelný útok na demokratické hodnoty.

„Myslím, že je třeba říci lidem i finančním trhům, že já, německá kancléřka, a také německá vláda jsme vždy prosazovali, aby Řecko zůstalo v eurozóně,“ citovala agentura Reuters Merkelovou.

Německý Bild s odvoláním na nejmenování vládní zdroje napsal, že vláda v Berlíně se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny. Kabinet prý zkoumá možné scénáře vývoje, pokud blížící se parlamentní volby v Řecku vyhraje opoziční Koalice radikální levice (SYRIZA). Ta se staví proti úsporným opatřením spojeným s mezinárodním programem na záchranu ekonomiky země, jež se už několik let potýká s hlubokou hospodářskou krizí.

Řecko podle Merkelové v posledních letech dodržuje finanční závazky vůči svým evropským partnerům; kancléřka doufá, že to bude pokračovat. „Budeme se vždy řídit zásadou, že na jedné straně musejí Řekové odvést svůj díl práce a na druhé my musíme ukázat solidaritu,“ tvrdí kancléřka.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.