Mnichovská policie zůstává v pohotovosti, hrozba útoku trvá | E15.cz

Mnichovská policie zůstává v pohotovosti, hrozba útoku trvá

Mnichovská policie zůstává v pohotovosti, hrozba útoku trvá
Policisté hlídkují na nádraží v Mnichově
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Mnichovská policie po poplachu kolem údajné hrozby atentátů o silvestrovské noci zůstává nadále v pohotovosti. V ulicích bavorské metropole hlídkují stovky policistů, jejich úkolem je odhalit případné podezřelé aktivity a také uklidnit obyvatele. Podle německého ministerstva vnitra hrozba atentátu v zemi trvá a je třeba zesílit mezinárodní bezpečnostní spolupráci.

Policie ve čtvrtek večer v Mnichově evakuovala dvě nádraží poté, co úřady obdržely od zahraničních tajných služeb informaci, že pět až sedm přívrženců Islámského státu plánuje koordinované útoky ve městě.

Jak uvedla agentura AP s odvoláním na nejmenovaný německý bezpečnostní zdroj, první varování přišlo ve čtvrtek krátce před 20:00 SEČ od francouzských úřadů.

Situace v novém ruce zůstane velmi vážná. V budoucnosti budeme mnohem více než dříve závislí na úzké spolupráci s bezpečnostními službami jiných zemí

Bezpečnostní služby sice dosud žádné sebevražedné atentátníky v Mnichově neodhalily, ale varování nepokládají za planý poplach. Mluvčí místní policie poznamenal, že údajní útočníci mají podle obdržených informací běžná arabská jména, která ale mohou být falešná.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière řekl, že hrozba útoku v zemi trvá. Situace si podle něj vyžaduje užší spolupráci s cizími bezpečnostními službami. „Situace v novém ruce zůstane velmi vážná. V budoucnosti budeme mnohem více než dříve závislí na úzké spolupráci s bezpečnostními službami jiných zemí a na výměně informací,“ řekl ministr v rozhovoru pro deník Bild.

V Německu jako v mnoha dalších evropských zemích se zvýšila bezpečnostní opatření poté, co islamisté zavraždili 13. listopadu při koordinované akci na různých místech Paříže 130 lidí a dalších nejméně 350 zranili. Některá města jako Brusel, Paříž či Moskva omezila letošní novoroční oslavy.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!