Na letecké výstavě ve Spojených arabských emirátech se první den uzavřely miliardové smlouvy | E15.cz

Na letecké výstavě ve Spojených arabských emirátech se první den uzavřely miliardové smlouvy

ČTK

Ministerstvo obrany Spojených arabských emirátů podepsalo na letecké výstavě v Dubaji kontrakty za 6,5 miliardy dírhámů (39 miliard korun). Výstava, která je vždy spojena s uzavíráním objemných obchodních dohod, začala v Dubaji dnes.

K vládním kontraktům patří dohoda s firmou Lockheed Martin, která předpokládá vylepšení 80 bojových letounů F-16, které SAE vlastní. Výše tohoto kontraktu činí šest miliard dírhámů a součástí je také výcvik a zajištění logistiky.

Další objemný obchod dnes uzavřela letecká společnost Emirates, která chce nakoupit 40 strojů Boeing 787-10 za 15,1 miliardy dolarů (331 miliard korun). Šéf společnosti šajch Ahmad bin Saíd Maktúm řekl, že aerolinky se rozhodly pro poslední verzi boeingu, i když zvažovaly také nákup airbusů.

Před 70 lety překročil americký raketový letoun rychlost zvuku. Prohlédněte si průkopnický stroj

První stroje z nového kontraktu začnou být společnosti Emirates dodávány v roce 2022. "Nahradí starší letadla, která vybereme příští rok k vyřazení," řekl šajch Maktúm.

Podpisu kontraktu byl přítomen kromě jiného i dubajský emír šajch Muhammad bin Rašíd Maktúm. Letecká show, která je tradičně dějištěm uzavírání závratných obchodů, potrvá v Dubaji pět dní.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!