Na masopustu v New Orleans najel opilý muž autem do davu lidí, 28 jich zranil | E15.cz

Na masopustu v New Orleans najel opilý muž autem do davu lidí, 28 jich zranil

Na masopustu v New Orleans najel opilý muž autem do davu lidí, 28 jich zranil
Ilustrační
• 
ZDROJ: Twitter

ČTK

Při masopustním průvodu v americkém městě New Orleans najel v sobotu večer muž s autem do davu lidí. Podle místní policie bylo zraněno 28 osob, z toho pět vážně, nikdo podle ní není v ohrožení života. Pachatel byl na místě zadržen. Policie vyloučila teroristický čin, podle ní byl muž pod silným vlivem alkoholu či drog.

Incident se stal v sobotu večer místního času (asi dvě hodiny po půlnoci SEČ) v centru města. Televize CNN uvedla, že muž s dodávkou nejprve narazil do dvou aut a poté do davu diváků, kteří přihlíželi masopustnímu průvodu. "Domníváme se, že podezřelý byl pod silným vlivem alkoholu," uvedl šéf místní policie Michael Harrison.

Trumpův ministr obrany varoval KLDR: Jaderný útok by vedl k účinné a drtivé odvetě

Podle ředitele záchranné služby bylo zraněno 28 lidí, z toho 21 osob bylo hospitalizováno. Zdravotní stav pěti lidí je vážný. Mezi zraněnými jsou i malé děti.

Podobný incident se stal v sobotu odpoledne v německém Heidelbergu, kde pětatřicetiletý muž najel s osobním autem do skupiny lidí na chodníku a tři osoby zranil. Třiasedmdesátiletý Němec svým těžkým zraněním v nemocnici podlehl. Podle policie šlo o čin psychicky narušeného člověka.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!