Na severovýchod USA uhodil netradičně silný mráz | E15.cz

Na severovýchod USA uhodil netradičně silný mráz

mráz v USA
mráz v USA
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Severovýchod Spojených států čelí prudkému ochlazení. Úřady vyzývají obyvatele, aby se snažili co nejméně vycházet na mráz, který meteorologové označili za "životu nebezpečný". Město New York se připravuje na nejchladnější noc za dvě desetiletí. Na dálnici v Pensylvánii způsobila sněhová bouře hromadnou nehodu, která si vyžádala několik lidských životů, píše agentura Reuters.

„Je velmi důležité brát to vážně a co nejvíce se držet vevnitř,“ uvedl starosta New Yorku Bill de Blasio. „Buďte skutečně opatrní,“ dodal. Upozornil rovněž, že úřady vynakládají zvýšené úsilí, aby dostaly bezdomovce do přístřeší. V Bostonu by měla teplota v noci klesnout na téměř minus 22 stupňů Celsia, pocitová teplota by kvůli mrazivému větru měla sestoupit až na minus 34 stupňů Celsia. Měl by tak padnout rekord minus 19,4 stupně Celsia z roku 1979.

„Celou neděli strávím doma,“ řekla agentuře Reuters čtyřicetiletá obyvatelka Bostonu Carmen Pichenteová. Někteří Bostoňané však mráz berou jako běžnou součást života. „Pro mě to nic není,“ prohlásil jedenapadesátiletý řidič náklaďáku Eddie Brown, který si vyrazil na procházku. Na otázku, proč nemá kabát, odvětil, že má na sobě „dlouhé spodní prádlo“.

Nedaleko pensylvánského města Harrisburg vedla sněhová bouře k hromadné srážce více než 50 osobních i nákladních automobilů. Podle agentury AP při této nehodě zemřely nejméně tři osoby, desítky lidí navíc utrpěly zranění.

mráz v USA Autor: ctk
hromadná bouračka na dálnici v Pensylvánii

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video