Násilí v Nigérii se stupňuje: Po útocích islamistů zemřelo 162 lidí | E15.cz

Násilí v Nigérii se stupňuje: Po útocích islamistů zemřelo 162 lidí

Nepokoje v Nigérii
Nepokoje v Nigérii
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Při sérii koordinovaných útoků ve městě Kano na severu Nigérieě bylo v pátek zabito nejméně 162 lidí. Podle agentury AFP jde o bilanci pořízenou součtem těl v tamější márnici. Stále ale není jasné, zda jde o konečný součet či zda nejsou mrtví ještě na jiných místech. K útokům se přihlásila islamistická sekta Boko Haram.

Násilnosti zasáhly druhé největší město této západoafrické země v pátek večer. Městem s více než devíti miliony obyvatel otřáslo přibližně 20 explozí a přestřelek. Podle policie měly koordinované útoky za cíl osm různých míst, kde se nacházejí sídla policie a zařízení pro přistěhovalce. Úřady poté vyhlásily celodenní zákaz vycházení.

Mnoho obětí podle AFP mělo střelné rány. Stovka pozůstalých čekala před nemocnicí, než jim budou ostatky předány.

Mluvčí skupiny Boko Haram podle místních médií uvedl, že sekta se chtěla pomstít poté, co vláda odmítla propustit některé z uvězněných členů sekty.

Nejlidnatější africký stát je prakticky v polovině rozdělen na převážně muslimský sever a křesťanský jih. Především sever země byl v poslední době dějištěm pumových útoků ze strany bojovníků Boko Haram. Sekta chce v zemi se 160 miliony obyvatel zavést přísnou formu islámského práva šaría. Za poslední rok se jejím příslušníkům přisuzuje více než 500 vražd, uvedla agentura AP.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video