Německo si připravuje obranu před přílivem čínským investic do technologického sektoru | E15.cz

Německo si připravuje obranu před přílivem čínským investic do technologického sektoru

ČTK

Německé ministerstvo hospodářství hodlá chránit německé podniky působící v oblasti špičkových technologií před nechtěnými převzetími, a to zejména ze strany mimoevropských státních a polostátních firem. Informoval o tom dnes německý list Welt am Sonntag.

Tato problematika se v Německu dostala do centra pozornosti v důsledku zájmu čínských společností o některé německé podniky.

V polovině června předložil čínský výrobce domácích spotřebičů Midea oficiální nabídku na převzetí německého producenta průmyslových robotů Kuka. Čínský výrobce čipů Sanan Optoelectronics pak tento týden potvrdil, že se zajímá o německého dodavatele osvětlovací techniky Osram.

Náměstek ministra hospodářství Matthias Machnig podle listu Welt am Sonntag zaslal členům německé vlády hlavní body návrhu, podle kterého by orgány Evropské unie i vlády jednotlivých členských zemí měly mít rozsáhlé pravomoci, jež by jim umožňovaly zabránit převzetí určitého podniku investory ze zemí mimo EU.

Německou vládu podle listu silně znepokojuje skutečnost, že například čínské firmy mohou v Německu bez zábran nakupovat technologické podniky, zatímco německé společnosti takovouto možnost v Číně nemají.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.