Německo stárne. Musí získat miliony odborníků z ciziny | E15.cz

Německo stárne. Musí získat miliony odborníků z ciziny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německo bude muset v příštích letech začít přijímat mnohem více zahraničních pracovníků, pokud se chce vypořádat s postupným stárnutím své pracovní síly. Zpráva OECD uvádí, že Berlín by měl otevřít dveře kvalifikovaným zaměstnancům jak z ostatních zemí Evropské unie, tak mimo ni.

Vláda kancléřky Angely Merkelové si je nedostatku kvalifikované pracovní síly dobře vědoma. Zavedla už proto několik nových opatření, která mají omezit byrokracii a povzbudit firmy, aby uznávaly kvalifikaci ze zahraničních škol. Kritici ale tvrdí, že to nestačí a že je třeba udělat mnohem víc.

Německo je v rámci OECD už teď jednou z neotevřenějších zemí, pokud jde o pravidla přijímání vysoce kvalifikované pracovní síle ze zahraničí. Berlín bude muset ještě více liberalizovat i nábor zahraničních zaměstnanců s nižším stupněm vzdělání, jako jsou třeba zdravotní sestry či maloobchodníci.

V Německu bude podle OECD do roku 2025 chybět asi 5,4 milionu kvalifikovaných zaměstnanců. Za ty se považují všichni, kteří mají nějakou profesi nebo vystudovali nějaký obor. Za relativně obtížnou OECD považuje snahu přimět více Němců, aby se zapojili do pracovního procesu, anebo aby se zvýšila obecná úroveň dovedností.

„Pokud má přistěhovalectví splnit očekávání a přispět k naplnění poptávky po kvalifikované pracovní síle, bude nutné výrazně zvýšit migraci za prací. A to jak ze zemí v rámci rozšířené unie, tak ze zemí mimo tento prostor,“ píše se ve zprávě. Rozšířená unie zahrnuje také Island, Lichtenštejnsko, Švýcarsko a Norsko. Všechny tyto země mají těsné vazby na EU.

Doporučení OECD se ale nemusí snadno prosazovat. Ekonomika eurozóny se potýká s dopady dluhové krize a bojuje s vysokou nezaměstnaností. Prosadit takový plán tedy může narazit na politický odpor. Z ostatních zemí do Německa každoročně přichází jen asi 25 tisíc zaměstnanců. To je asi 0,2 procenta německé populace. Ve většině ostatních zemí OECD je tento podíl vyšší.

Pracovní migrace je na vzestupu už od začátku finanční krize. Jednotlivé zprostředkovatelny práce a firmy v některých částech Německa už začaly rekrutovat lidi přímo v Portugalsku a Španělsku, tedy v zemích, které jsou krizí zasaženy nejvíce. Lákají do Německa hlavně inženýry a zdravotnický personál.

Německo ale úplným magnetem pro pracovní migraci zatím není, což je částečně dáno jazykovou bariérou. Do Německa sice kvůli práci přijíždí čím dál víc lidí ze Španělska i Portugalska, většinou jsou to ale pracovníci s nízkou kvalifikací. OECD radí, aby víc dělali sami Němci, pokud se chtějí prodat a přilákat lidi, o které skutečně stojí. Slevit by prý mohli také z některých požadavků, například aby žadatelé mluvili perfektně německy.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video