Německou armádu trápí nedostatek vojáků, chce rekrutovat i cizince | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Německou armádu trápí nedostatek vojáků, chce rekrutovat i cizince

Německou armádu trápí nedostatek vojáků, chce rekrutovat i cizince
Německá armáda (ilustrační snímek)
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Německá armáda zvažuje možnost přijímání cizinců ze zemí Evropské unie do svých řad. Mluvčí bundeswehru to dnes v Berlíně řekl agentuře DPA. Ozbrojené síly tak chtějí řešit nedostatek lidí. "Armáda poroste, potřebujeme kvalifikované odborníky. Proto tuto možnost pečlivě zvažujeme," řekl mluvčí.

Možnost verbování cizinců do německé armády dnes v rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine připustil i armádní expert sociálních demokratů Karl-Heinz Brunner. Upozornil ale, že i v případě, že cizinci dostanou příslib německého občanství, "by bundeswehr mohl vypadat jako armáda žoldáků".

Podle DPA se německé ozbrojené síly potýkají s nedostatkem lidí po léta. Expert parlamentní frakce CSU na brannou politiku Florian Hahn listu Augsburger Allgemeine řekl, že "v rámci svobody pohybu uvnitř Evropské unie mohou vznikat moderní modely," jak početní stav vojáků zvýšit.

Alice Weidelová z protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) soudí, že jediným receptem na personální nouzi je obnovení všeobecné branné povinnosti.

Koutný bude soutěžit v tendru na výstroj pro německé vojáky, chce desítky milionů
Trumpova obchodní válka může do Evropy přivést víc čínských investic, tvrdí studie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!