Německou armádu trápí nedostatek vojáků, chce rekrutovat i cizince | E15.cz

Německou armádu trápí nedostatek vojáků, chce rekrutovat i cizince

Německá armáda (ilustrační snímek)
Německá armáda (ilustrační snímek)
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá armáda zvažuje možnost přijímání cizinců ze zemí Evropské unie do svých řad. Mluvčí bundeswehru to dnes v Berlíně řekl agentuře DPA. Ozbrojené síly tak chtějí řešit nedostatek lidí. "Armáda poroste, potřebujeme kvalifikované odborníky. Proto tuto možnost pečlivě zvažujeme," řekl mluvčí.

Možnost verbování cizinců do německé armády dnes v rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine připustil i armádní expert sociálních demokratů Karl-Heinz Brunner. Upozornil ale, že i v případě, že cizinci dostanou příslib německého občanství, "by bundeswehr mohl vypadat jako armáda žoldáků".

Podle DPA se německé ozbrojené síly potýkají s nedostatkem lidí po léta. Expert parlamentní frakce CSU na brannou politiku Florian Hahn listu Augsburger Allgemeine řekl, že "v rámci svobody pohybu uvnitř Evropské unie mohou vznikat moderní modely," jak početní stav vojáků zvýšit.

Alice Weidelová z protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) soudí, že jediným receptem na personální nouzi je obnovení všeobecné branné povinnosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video