Neznámí útočníci ostřelovali vůz donbaského separatisty Gubareva | E15.cz

Neznámí útočníci ostřelovali vůz donbaského separatisty Gubareva

"lidový gubernátor" Pavel Gubarev v Doněcku
"lidový gubernátor" Pavel Gubarev v Doněcku
• 
ZDROJ: CTK/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Neznámí útočníci v noci na pondělí ostřelovali automobil jednoho z vůdců vzpoury na východoukrajinském Donbasu Pavla Gubareva. Oznámil to ruský tisk. Bývalý doněcký "lidový gubernátor", který je momentálně šéfem separatistického hnutí Nové Rusko, leží v těžkém stavu v bezvědomí v nemocnici v ruském Rostově na Donu.

K útoku podle povstalecké tiskové agentury Novorossija došlo v Doněcké oblasti na území ovládaném povstaleckými jednotkami. Gubarev cestoval po silnici spojující Doněck s ruským Rostovem, když byl jeho vůz zasažen palbou ze zálohy. Povstalecký vůdce střelbou zraněn nebyl, ztratil ale kontrolu nad vozidlem a auto nabouralo do stromu.

Gubarev se letos v březnu prohlásil „lidovým gubernátorem“ Doněcké oblasti, ale v pozdějších bojích se dostal do ukrajinského zajetí a jeho politická hvězda pohasla. V květnu se v rámci výměny zajatců dostal zpátky na Donbas, kde se postavil do čela hnutí Nové Rusko.

Agentura Novorossija označila atentát za čin „kyjevské junty“. Podle ukrajinských médií může být útok na Gubareva součástí soupeření jednotlivých separatistických skupin před místními volbami, které chtějí povstalci uspořádat počátkem listopadu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video