Nízké marže dohání čínské restaurace. Většina jich v USA zavřela | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Nízké marže dohání čínské restaurace. Většina jich v USA zavřela

Nízké marže dohání čínské restaurace. Většina jich v USA zavřela
Chinatown, New York
• 
ZDROJ: Profimedia

lie

Restaurační byznys napříč Spojenými státy sužuje pandemie koronaviru, zdaleka nejvíce ale trpí segment tradičních čínských restaurací, který se dostává do vážných potíží. Už téměř šedesát procent z těchto restaurací přestalo vykazovat jakékoliv platební transakce provedené platebními kartami, což ukazuje na zastavení jejich činnosti. Na zjištění datové služby Womply, jenž sleduje karetní transakce, upozornila stanice CNN.

Podnikům v gastronomii úřady nařídily provoz buď zcela zavřít, nebo ho ve snaze zpomalit šíření nákazy výrazně omezit. Dopady pandemie na čínské restaurace ilustruje například situace ve slavné new yorské čínské čtvrti. Před propuknutím koronaviru zde fungovalo 270 restaurací. Dnes má otevřeno jen čtyřicet, cituje CNN výkonného ředitele místní Korporace pro rozvoj čínské čtvrti Wellingtona Chena.

Podobná situace je i v jiných velkých městech, například v San Franciscu zůstalo otevřených rovněž čtyřicet restaurací ze sto padesáti.

Jedním z hlavních důvodů jsou obvykle velmi nízké marže těchto restaurací. Kvůli nim si mnoho podniků nemůže dovolit navyšovat konečný účet o nemalý poplatek za dovážení pokrmu k zákazníkovi domů, což je přitom velmi silný trend posledních let napříč oborem.

Šéf Eximu Nasr: Jsme ve válce. Lidé přesto chtějí ven, zájezdy mohou zdražit až o polovinu

„Tyto restaurace měly už dříve nízké provozní marže, přechod k dodávání jídel je ještě ztenčí,“ uvedl výkonný ředitel čínské čtvrti v San Franciscu Malcolm Yeung. Mnoho těchto restaurací navíc funguje samostatně, nemají za sebou kapitálově silné korporátní řetězce, které by jim pomohly přestát koronavirovou finanční smršť.

K přežití malých podnikatelů by mohla pomoci finanční injekce od federální vlády. Kongres má dle CNN navýšit program na podporu malých podniků, ze kterého minulý měsíc odešlo 349 miliard dolarů.

Autor: lie
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!