Nové severokorejské rakety jsou prý atrapy | E15.cz

Nové severokorejské rakety jsou prý atrapy

Severokorejské rakety Kn-08 jsou atrapy, tvrdí němečtí experti
Severokorejské rakety Kn-08 jsou atrapy, tvrdí němečtí experti
• 
ZDROJ: profimedia.cz

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakety, které Severní Korea předvedla světu na nedávné vojenské přehlídce, jsou jen atrapy. Tvrdí to němečtí experti, které cituje agentura AP.

Přibližně šest raket se objevilo 15. dubna na přehlídce v Pchjongjangu při příležitosti stého výročí narození zakladatele KLDR Kim Ir-sena. Němečtí technologičtí experti z analýzy televizních záběrů usuzují, že tyto rakety by nikdy nedokázaly vzlétnout.

„Není pochyb o tom, že tyto rakety byly atrapy. Zůstává záhadou, zda je vyrobili s cílem zmást zahraniční analytiky, nebo to bylo jen výsledkem špatné práce jejich konstruktérů,“ uvedli Markus Schiller a Robert Schmucker z mnichovského institutu Smucker Technologie, který poskytuje poradenství NATO v oblasti raketových technologií.

Severokorejské rakety Kn-08 jsou atrapy, tvrdí němečtí experti Autor: profimedia.cz

Experti poukazují mimo jiné na to, že na pláštích raket jsou znatelné nerovnosti. To podle nich znamená, že rakety byly vyrobeny z tenkého kovu, který by nedokázal zvládnout podmínky během letu. Rakety se prý také skládají z vzájemně neslučitelných dílů na tuhé a kapalné palivo. Nepasují ani do odpalovačů, na kterých se během přehlídky vezly. Jednotlivé rakety se od sebe podle odborníků dokonce mírně liší.

Severokorejské rakety Kn-08 jsou atrapy, tvrdí němečtí experti Autor: profimedia.cz

Střely s označením KN-08 byly naloženy na největší mobilní odpalovače, které KLDR kdy ukázala. Rakety se ukázaly během vojenské přehlídky, která byla vyvrcholením několikatýdenních oslav výročí Kim Ir-sena.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video