Nový podezřelý v kauze Němcov je údajně příbuzným dvou ruských poslanců | e15.cz

Nový podezřelý v kauze Němcov je údajně příbuzným dvou ruských poslanců

Místo vraždy Borise Němcova
Místo vraždy Borise Němcova
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve vyšetřování vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova se objevilo nové jméno muže, který má údajně příbuzenské svazky s dvěma členy ruského parlamentu.

Napsala to ruská agentura RBK s odvoláním na své zdroje v ruské policii. Němcov byl v únoru úkladně zabit čtyřmi výstřely na jednom z moskevských mostů.

Novým podezřelým je podle agentury RBK jistý Ruslan Geremejev, který prý pomáhal vražedný útok zorganizovat s hlavním podezřelým, Čečencem Zaurem Dadajevem. Geremejev je údajně blízký příbuzný poslance ruské Státní dumy Adama Delimchanova a rovněž senátora Sulejmana Geremejeva. Oba muži patří k nejbližšímu okruhu spolupracovníků čečenského vůdce Ramzana Kadyrova a oba mají podle ruských médií kriminální minulost.

Zadržený Ruslan Geremejev, údajný příbuzný Delimchanova a Sulejmana Geremejeva, podle RBK předal Dadajevovi vražednou zbraň

Poslanec Delimchanov, který je údajně Kadyrovovým příbuzným, je podle ruských novinářů podezřelý z podílu na likvidaci rivalů čečenského vůdce. Zapleten byl údajně do vraždy Kadyrovova odpůrce Sulima Jamadajeva v roce 2008 v Dubaji. Jeho jméno bylo zařazeno do amerického sankčního seznamu a figuruje i v seznamu mezinárodně hledaných osob.

Senátor Sulejman Geremejev se podle nepotvrzených informací podílel v roce 2006 na přípravě vraždy čečenského politika Bislana Gantamirova a vyslýchán byl při vyšetřování vraždy Ruslana Jamadajeva, Sulimova bratra, v roce 2008.

Zadržený Ruslan Geremejev, údajný příbuzný Delimchanova a Sulejmana Geremejeva, podle RBK předal Dadajevovi vražednou zbraň a dodal i automobil, v němž vrah z místa ujel. Podle ruského opozičního listu Novaja gazeta je Ruslan Geremejev zadržen, není ovšem pod dohledem ruských federálních policistů, ale čečenských bezpečnostních složek řízených Kadyrovem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery