OBSE: Finanční krize zvýšila počet obézních lidí | E15.cz

OBSE: Finanční krize zvýšila počet obézních lidí

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Finanční krize z roku 2008 urychlila vývoj obezity a nadváhy ve většině členských zemích Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Organizace to uvedla ve zprávě, na kterou se odvolává agentura AFP. V zemích OBSE je v průměru 18 procent obézních obyvatel, zatímco do roku 1980 to bylo méně než deset procent.

Například ve Spojených státech každé zvýšení míry nezaměstnanosti o jedno procento vedlo v letech 2008 a 2009 ke snížení konzumace ovoce a zeleniny o 5,6 procenta, uvedli autoři zprávy. V Británii se podle nich stejné náklady na potraviny snížily o 8,5 procenta.

Obezita podporuje vznik kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky a některých druhů rakoviny. Pro země OBSE, k nimž patří i Česká republika a Slovensko, je obezita podle dokumentu těžkým sociálním a lidských břemenem. Vedle desítek evropských zemí tvoří OBSE rovněž Spojené státy a Kanada.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.