Orbán žádá Čínu, ať podpoří Evropu v boji proti terorismu | E15.cz

Orbán žádá Čínu, ať podpoří Evropu v boji proti terorismu

Viktor Orbán
Viktor Orbán
• 
ZDROJ: CC: CC-BY-2.0/European People's Party/wikimedia.org

ČTK

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval čínské vedoucí představitele, aby podpořili úsilí Evropské unie v boji proti terorismu po krvavých útocích v Paříži ze 13. listopadu. Orbán se tak vyjádřil na summitu skupiny 16+1, kterou tvoří země střední a východní Evropy a Čína. Vrcholné schůzky v čínském městě Su-čou se účastní i český premiér Bohuslav Sobotka.

Teroristické útoky ve francouzské metropoli, k nimž se přihlásila radikální skupina Islámský stát, si vyžádaly 130 mrtvých a přes 350 zraněných.

Čínský premiér Li Kche-čchiang na summitu 16+1 prohlásil, že Čína je na cestě ke splnění svého letošního cíle ekonomického růstu okolo sedmi procent. Čínské hospodářství prochází podle něj změnami, které by měly zajistit přiměřený středně až dlouhodobý růst.

Peking zvažuje možnost zřízení mnohostranné finanční instituce společně se státy střední a východní Evropy a také společný fond v čínských jüanech, dodal předseda čínské vlády.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.