Palba v Donbasu poškodila plynovod. Akce teroristů, prohlásil Jaceňuk | E15.cz

Palba v Donbasu poškodila plynovod. Akce teroristů, prohlásil Jaceňuk

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Při minometném ostřelování vedeném údajně z pozic separatistů byl na východě Ukrajiny poškozen hlavní plynovod a tři donbaská města se ocitla bez zásobování plynem. Dým stoupající z požáru je vidět ze vzdálenosti 40 kilometrů, bez plynu jsou města Mariupol, Berďansk a Volnovacha.

Předseda ukrajinské vlády Arsenij Jaceňuk označil akci povstalců za teroristický čin a porušení minských mírových dohod. Požádal šéfa diplomacie Pavla Klimkina, aby o incidentu informoval zahraniční partnery a minskou kontaktní skupinu.

„Ruští teroristé záměrně palbou z velkorážných zbraní porušili plynovodní vedení, aby zastavili dodávky plynu mariupolským závodům,“ uvedl Jaceňuk v prohlášení. Nasazeny prý byly miny velkého kalibru a zasaženo bylo technicky nejcitlivější místo plynovodu.

Na místo incidentu severozápadně od Doněcku podle ukrajinských médií vyjeli ženisté a opravářské čety. Dodávka plynu bude ale zřejmě obnovena až za dva dny.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.